Ve spolupráci s Libereckým krajem zavádějí České dráhy od 5. února 2024 nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje budou odjíždět z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající nabídku víkendových nočních vlaků s odjezdem z Liberce po půl jedné ráno v sobotu a v neděli.

Doposud na trasách z Liberce jezdily noční vlaky s odjezdy okolo 0:35, a to pouze ve dnech, po kterých následuje volný (nepracovní) den, tj. zejména v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Nové vlaky s odjezdy ve 23:35 budou zajištěné v ostatní dny a ve výsledku tak pojedou z Liberce do kraje noční vlaky nově každou noc. Občanům Libereckého kraje se tak rozšíří možnost zůstat v krajském městě do pozdních hodin a navštívit například divadelní představení, promítání filmů v kině, večerní koncerty nebo sportovní a jiné akce, a přitom budou mít zajištěnu pohodlnou noční dopravu domů i v průběhu týdne.

RegioSpider

Nový vlak Os 6382 bude odjíždět ve 23:35 a pojede po trase přes Mníšek u Liberce a Raspenavu a v 0:04 přijede do cílové stanice Frýdlant v Čechách. Spoj Os 2674 bude odjíždět z Liberce ve stejnou dobu, pojede po trase přes Jablonec nad Nisou, Smržovku a Tanvald do Desné, kam přijede v 0:34. S výjimkou stanic Mníšek u Liberce, Raspenava, Vesec u Liberce, Jablonec nad Nisou, Smržovka a Tanvald budou všechny ostatní stanice a zastávky na znamení.

Nové vlaky do Frýdlantu a do Desné zajistí motorové vozy řady 840 RegioSpider a bude v nich zaveden samoobslužný způsob odbavení.