Od 1. února 2024 spouští České dráhy ve spolupráci se službou Liftago nový servis pro cestující ovlivněné mimořádnými situacemi na železnici. Tato nová služba poskytne alternativní přepravu taxíkem do cílové stanice cestujícím v případech, kdy železniční dopravu přeruší události jako nehody na přejezdech, poruchy na trati nebo srážky s osobami a nelze zajistit jiný druh přepravy. Díky této spolupráci navíc nebude nutné řešit proplácení cesty, vyúčtování proběhne mezi Liftagem a Českými drahami automaticky, cestující nezaplatí nic.

Nová spolupráce se společností Liftago má za cíl zvýšit pohodlí a spokojenost cestujících při řešení mimořádnostech na železnici. Alternativní přeprava se společností Liftago je koncipována tak, aby cestujícím v nečekaných situacích poskytla rychlou a bezproblémovou dopravu do cíle jejich cesty. Díky tomu, že Liftago svými vozy pokrývá velkou část území České republiky, budeme schopni rychleji a efektivněji řešit požadavky cestujících.

Postup v případě potřeby zajistit alternativní přepravu

1. Kontaktujte zaměstnance ČD – průvodčí, pokladní nebo přímo Centrální zákaznický servis (CZS) Českých drah

Jakmile dojde k mimořádné události, která znemožní pokračování v cestě vlakem, předejte zaměstnancům ČD na sebe kontakt a vyčkejte dalších instrukcí.

2. Zajištění přepravy přes Liftago

Pokud se nepodaří zajistit jiný druh dopravy a vy se nacházíte v oblasti, kterou Liftago pokrývá (cca 80 % území ČR), CZS za vás objedná přepravu přímo. Informaci o přistavení vozidla a všechny další potřebné informace obdržíte od řidiče taxi. Za přepravu do 1 500 Kč neplatíte nic. Tato částka pokryje většinu standardních cest.

3. Alternativní postup mimo dosah Liftaga

V případě, že se ocitnete mimo dosah služby Liftago, zůstává možnost objednat si taxi tradičním způsobem – po získání takzvaného čísla souhlasu, které Vám zajistí průvodčí, pokladní nebo přímo CZS. To je důležité proto, aby vám náklady na přepravu do výše 1500 Kč / auto byly následně Českými drahami proplaceny.