Plánovaná údržbová činnost Správy železnic přeruší na 14 dnů železniční dopravu na trati mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Ve dnech 29. 3. – 11. 4. 2024 nebudou mezi těmito městy jezdit žádné vlaky a České dráhy proto zajistí pro své cestující náhradní autobusovou dopravu. Opatření se dotkne především rychlíku Krakonoš, spěšných vlaků na lince Svoboda nad Úpou – Hradec Králové a osobních vlaků mezi Pardubicemi a Jaroměří.

Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výlukového jízdního řádu. Zavedeny budou tři linky náhradní autobusové dopravy. Autobusy linek R a J budou jezdit mezi zastávkami Hradec Králové hl.n. – Jaroměř a opačně. Autobusy staví pouze v první a poslední stanici a slouží především jako náhrada rychlíkových a spěšných vlaků.

Autobusy linky Z jedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Smiřice – Jaroměř a opačně a zastavují na zastávkách dle výlukového jízdního řádu. Využijí je především ti cestující, kteří běžně jezdí osobními vlaky.

Zastávky náhradní autobusové dopravy

  • Jaroměř: před staniční budovou
  • Semonice: na autobusové zastávce "Jaroměř, Semonice"
  • Černožice: v ulici Sehnoutkova u Roteximu
  • Smiřice: před staniční budovou
  • Lochenice: na zastávce MHD "Lochenice, kostel"
  • Předměřice nad Labem: na zastávce MHD "Předměřice nad Labem, Cukrovar"
  • Hradec Králové hl.n.: před staniční budovou na zastávce MHD "F" (odjezdy), "I, J" (příjezdy)

V souvislosti s výlukou je potřeba počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy bude omezena přeprava jízdních kol, z kapacitních důvodů se přednostně budou přepravovat kočárky.

Prosíme cestující, aby při plánování svých cest zohlednili tato omezení. Podrobnosti k dopravním opatřením jsou uvedené ve výlukových jízdních řádech zde. Aktuální jízdní řády najdou cestující také v aplikaci Můj vlak, ve vyhledávači spojení na www.cd.cz nebo v sekci Omezení provozu. Za možné komplikace spojené s výlukou na trati se cestujícím omlouváme.