Sezónu nostalgických jízd na trati z Břeclavi do Lednice zakončí tuto sobotu 9. září parní vlaky. Soupravu historických vozů, tzv. Rybáků, poveze parní lokomotiva „Skaličák“ a ve vlaku nebude chybět ani bufetový vůz. Historická souprava zajede do Lednice celkem čtyřikrát během dne. Cestující mohou v Lednici navštívit řadu kulturních a přírodních památek a atrakcí nebo se svézt historickým autobusem.

Turistická sezóna na lednické lokálce letos začala 29. dubna. O víkendech a svátcích během jarních a letních měsíců zajišťoval přepravu do Lednice historický motorový vůz Hurvínek. Ve dvou termínech, 20. května a právě 9. září, jezdí místo motorového vozu parní vlak v čele s lokomotivou 433.001 „Skaličák“. V historické soupravě bude řazený i bufetový vůz s nabídkou občerstvení a upomínkových předmětů.

Parní vlak vyrazí z břeclavského nádraží v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11, z Lednice se pak vydá na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10. Jízda jedním směrem v parním vlaku vyjde na 140 Kč, za zpáteční jízdenku zaplatí cestující 260 Kč. Děti, žáci a studenti, senioři a invalidé mají slevu. Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u vlaku.

Turistickou sezónu na trati do Lednice uzavře parní vlak v čele s lokomotivou "Skaličák". Foto: Milan Vojtek.
Skaličák

V provozu bude i historický autobus Praga RND, který bude odjíždět z označeného stanoviště před nádražní budovou v Lednici v 9:55, 11:55 a 13:45.

Obec Lednice je nazývána perlou jižní Moravy, návštěvníky zaujme množství přírodních a kulturních památek, kolonádami, rybníky a řadou drobných romantických staveb. Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází parkově upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Cestující mohou navštívit třeba i Muzeum Lednice, které je upoutá výstavou věnovanou období první republiky. Další atrakcí je například i místní Muzeum hraček, jehož nejstarší exponát – puzzle – pochází z roku 1790.

Více informací najdete na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách www.cdnostalgie.cz.