Stavební práce Správy železnic na tratích Liberec – Raspenava a Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem přeruší po většinu léta a začátek podzimu železniční dopravu ve Frýdlantském výběžku. Od 8. července do 20. září budou všechny osobní vlaky v úsecích Liberec – Frýdlant v Čechách  – Černousy / Jindřichovice pod Smrkem a Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem nahrazeny autobusovou dopravou.

Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výlukového jízdního řádu. Zavedeny budou čtyři linky náhradní autobusové dopravy:

V souvislosti s výlukou je potřeba počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy nebude možné převážet kola, přeprava kočárků je možná do vyčerpání kapacity autobusů náhradní dopravy.

Detaily včetně přesné polohy zastávek náhradní autobusové dopravy jsou ve výlukových jízdních řádech a ve schématu linek náhradní dopravy zde. Prosíme cestující, aby při plánování svých cest zohlednili tato omezení. Aktuální jízdní řády najdou cestující také v aplikaci Můj vlak, ve vyhledávači spojení na www.cd.cz nebo v sekci Omezení provozu. Za možné komplikace spojené s výlukou na trati se cestujícím omlouváme.