O letních nocích spojí Prahu a Berlín nový posilový vlak EuroCity.

České dráhy a DB Fernverkehr nabídnou od noci 10./11. června do 14./15. září 2024 každodenní dodatečné spojení vlaky EuroCity ve večerních a nočních hodinách. Dopravci chtějí nabídnout cestujícím možnost užít si více obě města, strávit v nich co nejvíce času a uspořit náklady za hotel. Zároveň nové spojení pomůže odlehčit současné silně využívané spoje.

Dodatečný EuroCity Berliner odjede z Prahy hl.n. ve 20:28 hod. a pojede přes Drážďany hl.n. (22:50/22:54 hod.) do Berlína hl.n. (1:12 hod.). Vznikne tak pozdně večerní spojení z Prahy, Česko-saského Švýcarska a Drážďan do spolkové metropole. V opačném směru pojede posilový vlak EuroCity v noci s odjezdem v 0:36 hod. z Berlína hl.n., se zastávkou v Drážďanech hl.n. (2:53/3:01 hod.) a s příjezdem do Prahy hl.n. v 5:24 hod.

Nové vlaky zastaví ve stanicích Praha-Holešovice, Ústí nad Labem hl.n., Děčín hl.n., Bad Schandau, Drážďany hl.n. a Drážďany-Neustadt a Berlín-Südkreuz. Vlaky budou zajištěny klasickými soupravami vlaků EuroCity Berliner včetně restauračního vozu.

Nabídka nového spojení je již k dispozici v elektronickém jízdním řádu a v prodejních kanálech, např. v e-shopu Českých drah na www.cd.cz.

Vlak EC v Drážďanech