Sbírka na opravu parní lokomotivy Šlechtična pokračuje. Podpořit ji můžete nákupem speciálního piva

ČD Minibary, železniční muzeum v Lužné u Rakovníka a nově i restaurace Zastávka by Pivstro na plzeňském hlavním nádraží.

Po Vysočině se rozeběhly nové „Lišky“, výměna regionálních vlaků v kraji se blíží ke konci

RegioFox, tedy „regionální Liška“, je název nové dvoučlánkové motorové jednotky, která je vybavena klimatizací, má nízkopodlažní uspořádání a bezbariérový nástup, palubní Wi-Fi síť i elektrické zásuvky a USB pro...

Minibary Českých drah za první pololetí roku 2024 obsloužily více než půl milionu cestujících, ti si nejčastěji dávali kávu

Více než 247 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo bageta. To jsou nejoblíbenější položky, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi oblíbené občerstvení patří také croissanty nebo rozpékané pečivo.

Nové RegioFoxy přijíždějí do Jihočeského kraje. České dráhy nasadily do provozu první jihočeské jednotky

České dráhy nasadily do pravidelného provozu s cestujícími v Jihočeském kraji první moderní regionální vlaky RegioFox.

Na festival Colours of Ostrava vlakem

České dráhy vypraví speciální vlaky na oblíbený festival Colours of Ostrava. „Colours expres“ pojede z Prahy do Ostravy ve středu 17. července.

Společnost Výzkumný Ústav Železniční, a.s. (VUZ) zveřejnila na svých webových stránkách www.cdvuz.cz výroční zprávu za rok 2023

Společnost v roce 2023 potvrdila několikaletý trend růstu a poprvé pokořila hranici 800 mil. Kč v tržbách. Dosáhla hodnoty EBIT opětovně nad 300 mil. Kč, hodnota EBITDA atakuje 400 mil. Kč.

České dráhy mají palubní jednotku zabezpečovače ETCS nainstalovanou už ve 400 vozidlech. Dalších více než 100 dovybaví do konce roku

České dráhy se intenzivně připravují na spuštění výhradního provozu pod evropským zabezpečovacím systémem ETCS na vybraných koridorových tratích. K 1. 1. 2025 plánují provozovat s ETCS přibližně 520 vozidel a jednotek.

Jízdenka na léto, vlaky na Balt, posilový expres do Berlína, cyklovlaky a půjčovny jízdních kol. České dráhy v letní sezóně 2024 nabízí znovu řadu služeb

České dráhy nabídnou letos v létě řadu tradičních i nových služeb. V červenci a srpnu bude znovu možné cestovat s výhodnými síťovými Jízdenkami na léto. V plném provozu jsou už také půjčovny jízdních kol ČD Bike.

ČD vypraví historické vlaky v rámci Jihočeského léta s párou

I o letošních prázdninách budou po malebných tratích v jižních Čechách a na Šumavě jezdit oblíbené parní vlaky. V jejich čele pojede lokomotiva 354.195 Všudybylka, která poveze historické vagóny s dřevěnými sedačkami.

Rekonstrukce tratí přeruší železniční dopravu na Frýdlantsku. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu

Stavební práce Správy železnic na tratích Liberec – Raspenava a Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem přeruší po většinu léta a začátek podzimu železniční dopravu ve Frýdlantském výběžku. Od 8.

Stavební práce na pražském Masarykově nádraží omezí provoz vlaků ČD směrem do Milovic, Nymburka a Poděbrad

Stavební práce Správy železnic na pražském Masarykově nádraží a přilehlých tratích omezí v následujících týdnech provoz vlaků linek S2 a S22 směrem do Lysé nad Labem a dále do Milovic a do Kolína. Od 1.

České dráhy nabídnou na začátku letních prázdnin ve svých vlacích stovky míst navíc

Jako každý rok posílí České dráhy své spoje na konci školního roku a začátku letních prázdnin. Nejvíce posilových vozů bude v pátek 28. června a v sobotu 29.