Den dětí se bude slavit už tuto sobotu v muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci tak mají možnost navštívit největší železniční expozici u nás a k tomu si užít i mnoho zábavy.

Jednou z hlavních atrakcí bude jízda historickým motorovým vozem M 152.0 „Orchestrion“. Tento vlak vyjede během sobotního dne dvakrát z Lužné u Rakovníka do Rakovníka a zpět a jednou do Řevničova a zpět. Dále se návštěvníci mohou projet motorovou lokomotivou po úzkorozchodném okruhu, na pákové drezíně, absolvovat zábavně vědomostní trasu plnou otázek, prohlédnout si poštovní vůz nebo kreslit obrázky mašinek a malovat křídou.

Motorový vůz řady M152.0 "Orchestrion". Zdroj: Archiv ČD.
Motorový vůz řady M152.0 "Orchestrion"

V současnosti je ČD Muzeum otevřené o víkendech od 9:30 do 17:00 hod. Podrobnosti k akci jsou na portálu Vlakem na výlet. Informace o ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka a nostalgických jízdách parních či motorových vlaků jsou na stránkách www.cdnostalgie.cz.

V ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka se nachází největší sbírka parních lokomotiv na našem území, z nichž některé pamatují ještě období Rakouska-Uherska. K vidění jsou také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy, dobové osobní a nákladní vozy a mnoho dalších zajímavých exponátů ze železničního provozu.