V neděli 14. prosince 2025 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah dopravy zajišťované v Libereckém kraji Českými drahami zůstane na podobné úrovni jako v současném jízdním řádu. V letní a zimní sezóně bude mírně navýšena nabídka spojení mezi Harrachovem a polskou Szklarskou Porębou, naopak v pracovní dny nově nepojedou osobní vlaky mezi Novým Městem pod Smrkem a Jindřichovicemi pod Smrkem. Nový jízdní řád bude platit do 12. prosince 2026.
V jízdním řádu 2025/2026 ujedou regionální vlaky Českých drah v Libereckém kraji cca 2,06 mil. vlakokilometrů. Ve srovnání se současným jízdním řádem jde o drobný pokles, zhruba o cca 1 % vlakokilometrů. V pracovní dny budou ČD v regionu provozovat 303 vlaků, o víkendech 254 spojů. Průměrně tak pojede cca 287 spojů Českých drah denně. Rozsah platnosti IDS IDOL zůstává nezměněn.
Přímo Krajským úřadem Libereckého kraje jsou objednávány výkony souboru tratí Jizerskohorské železnice (JIHOŽ): 034 Smržovka – Josefův Důl, 035 (Železný Brod –) Plavy – Tanvald, 036 Liberec – Harrachov –Szklarska Poręba Górna, 037 Liberec – Frýdlant v Čechách – Černousy / Jindřichovice pod Smrkem a 038 Bílý Potok pod Smrkem – Raspenava.
Prostřednictvím smlouvy s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje jsou na území Libereckého kraje objednávány výkony na tratích 040 (Chlumec nad Cidlinou –) Stará Paka – Kunčice nad Labem (–Trutnov hl.n.), 041 (Hradec Králové –) Rovensko pod Troskami – Turnov, 042 Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou, 046 Stará Paka – Lomnice nad Popelkou. Prostřednictvím smlouvy s Krajským úřadem Středočeského kraje jsou na území Libereckého kraje objednávány výkony na tratích 064 (Mladá Boleslav –) Libuň – Lomnice nad Popelkou a 070 (Mladá Boleslav –) Loukov u Mnichova Hradiště – Turnov.
Prostřednictvím smlouvy s Krajským úřadem Ústeckého kraje jsou na území Libereckého kraje objednávány výkony na tratích 087 (Lovosice –) Blíževedly – Česká Lípa a 080 Česká Lípa střelnice – Doksy.
Hlavní novinky v regionální dopravě ČD v Libereckém kraji
• Nově bude v zimní a letní sezoně prodloužen 1 pár vlaků z Harrachova do Szklarske Poreby Górne.
• Nově budou v pracovní dny zrušeny vlaky v úseku Nové Město pod Smrkem – Jindřichovice pod Smrkem.
• Nově bude zaveden jeden pár posilových vlaků v relaci Česká Lípa – Doksy a opačně v pracovní dny v době školních výletů (květen – červen).
• V provozu zůstane jeden pár posilových vlaků v relaci Liberec – Turnov – Rovensko pod Troskami a zpět v pracovní dny v době školních výletů (květen – červen).
Změny na jednotlivých linkách ČD v Libereckém kraji
Trať 036 Liberec – Harrachov – Szklarska Poreba Górna
Na základě požadavku Úřadu maršálka vojvodství Dolnoslezského (Polsko) bude rozšířen provoz sezónních vlaků mezi Libercem a Szklarskou Porębou Górnou v každém směru o jeden vlak. O úsek mezi Harrachovem a Szklarskou Porębou budou prodloužené vlaky s odjezdem z Liberce v 11:35 a ze Szklarske Poręby Górne ve 13:30. Současně bude rozšířena četnost jízdy dvou víkendových vlaků v každém směru s odjezdem z Liberce ve 13:35 a 15:35 a ze Szklarske Poreby Górne v 15:30 a 17:30 na sezonní provoz.
Trať 037 Liberec – Černousy
S ohledem na trvale zvýšený počet cestujících v době pátečních návratů studentů z internátů posílí ČD ve spolupráci s KÚ LK (KORID LK) o jeden vůz (70 míst) v pátek ve dnech školního vyučování vlak Os 6319 s odjezdem z Frýdlantu v Čechách v 12:48 a z Raspenavy ve 12:59. Toto posílení vlaku je již zavedeno od počátku školního roku.
Trať 037 Liberec – Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem
Na základě požadavku objednatele KÚ LK budou v úseku Nově Město pod Smrkem – Jindřichovice pod Smrkem v pracovní dny zrušeny vlaky s odjezdem z Liberce v 8:34 (6358), 10:34 (6360) a 16:59 hod. (6376) a vlaky nově s odjezdem z Nového Města pod Smrkem v 10:26 (6365), 13:01 (6369), 19:23 hod. (6385).
Trať 037 / 038 Liberec – Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem
S ohledem na trvale zvýšený počet cestujících v době pátečních návratů studentů z internátů posílí ČD ve spolupráci s KÚ LK (KORID LK) o jeden vůz (70 míst) v pátek ve dnech školního vyučování vlaky 16318/ 6341 s odjezdem z Bílého Potoka pod Smrkem ve 13.41 a z Raspenavy ve 13:59. Toto posílení vlaků bude zavedeno od pátku 9. ledna 2026.